Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Mała Książka – Wielki Człowiek”-bezpłatna wyprawka czytelnicza dla każdego przedszkolaka


Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bocheńskiej Bibliotece.

Nasza Biblioteka już po raz piąty bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka- wielki człowiek”, która jest częścią ogólnopolskiej akcji „Książką połączeni”. Głównym celem kampanii jest promowanie wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych chwil życia dziecka. Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki we współpracy bibliotekami publicznymi.

Na każdego małego czytelnika, w wieku przedszkolnym (roczniki 2016-2019), który odwiedzi bocheńską Bibliotekę czeka wyprawka czytelnicza, a w niej: książka autorstwa Wojciecha Widłaka „Krasnal w Krzywej Czapce”, broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Karta Małego Czytelnika. Do udziału w projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki. Jednemu dziecku przysługuje jedna Wyprawka, niezależnie od tego, ze zbioru ilu Bibliotek korzysta. W projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki. Mały czytelnik otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie biblioteki, zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Wyprawki wydawane będą w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz Filiach bibliotecznych na terenie miasta.

W tej edycji dostępne są również pakiety w języku ukraińskim.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, ponieważ regularne wizyty w bibliotece nauczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Warto też pamiętać, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

wyprawka "Mała Książka-Wielki Człowiek"
Plakat "Mała Książka - Wielki Człowiek"
Skip to content