Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

W Filii Nr 1 odbyły się spotkania dla dzieci z Justyną Bednarek

W ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” w Filii nr 1 odbyły się dwa spotkania autorskie autorką książek dla dzieci, Justyną Bednarek.
W spotkaniu pod hasłem „Skarpetkowe zabawy z wyobraźnią”, wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni oraz Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Skwiruta w Proszówkach, które licznie przybyły w ten dzień do naszej Biblioteki.

Justyna Bednarek znana jest dzieciom za sprawą wspaniałych książek jej autorstwa: „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych ; „Pięciu sprytnych kun” ; „Babcochy” ,czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku.
Za swoje książki dostała wiele nagród literackich m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka”, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za ostatnią cześć „Skarpetek”.

Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. Pisała „do szuflady”, gdyż bała się ,że jej książki nie zostaną zaakceptowane przez odbiorców. Przełamała jednak strach i zaczęła realizować swoje marzenia, jak się okazuje z dużym sukcesem. Napisała do tej pory 65 książek i planuje w dalszym ciągu zachwycać swoich czytelników opowieściami.

Dzieci doskonale znały przygody zabawnych skarpetek, kun czy Babcochy. Na spotkanie przybyły zaopatrzone w skarpetki i książki z domowej biblioteczki , które autorka każdemu podpisywała. Wykonały także prace plastyczne, obrazujące przygody wesołych skarpetek – uciekinierek, stanowiące wspaniałe dopełnienie spotkania z autorką.

Bardzo dziękujemy Justynie Bednarek za przybycie do naszej Biblioteki, za wspaniałe spotkania, oraz za to, że odważyła się pisać i odsłonić przed nami swoje tajemnice.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content