Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Ćwiczenia gimnastyki słowiańskiej dla kobiet i koncert mis w Bibliotece

28 listopada 2023 r. odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach realizacji projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Była to druga odsłona gimnastyki słowiańskiej.

Ćwiczenia poprowadziła Magdalena Michalczyk-Janas z Zorya – Przestrzeń Ruchu, Dźwięku i Słowa. Gimnastyka Słowiańska znana w Polsce od niespełna kilku lat, a dotarła do nas ze wschodu, gdzie przetrwała przekazywana przez kobiety z pokolenia na pokolenie jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii.
Założeniem gimnastyki jest to, że mocą kobiety jest siła i energia, którą emanuje…
Gimnastyka Słowiańska to system 27 ćwiczeń przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Mogą ją ćwiczyć panie w każdym wieku i z różną kondycją fizyczną. Kierowana jest do wszystkich kobiet, które chcą zadbać o swoje zdrowie, sprawność, atrakcyjność i duchowość.
Wzmacniamy i rozciągamy takie obszary naszego ciała, jak: nogi, miednica, kręgosłup, biodra, brzuch, klatka piersiowa, ramiona, szyja, głowa. Pracujemy również z organami wewnętrznymi i gruczołami dokrewnymi, takimi jak: tarczyca, grasica, nadnercza.
Poprzez połączenie ruchu z oddechem, wzmacniamy stabilność, równowagę i uważność. Każde ćwiczenie w zestawie ma też swoje znaczenie i przypisaną mu afirmację. Można w ten sposób pracować nie tylko nad swoim ciałem, ale doskonalić się też duchowo.

W Sali klubu panie miały zaledwie namiastkę tego co można wypracować i zrobić ze swoim ciałem poprzez ćwiczenia. Mamy nadzieję, że poprzez to spotkanie zachęciłyśmy o duchowe i fizyczne dbanie o siebie, bowiem to my jesteśmy dla nas samych największą wartością.

 

 

Skip to content