Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Książka „Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski” autorstwa Tomasza Borejzy była tematem rozmowy na spotkaniu w naszej Bibliotece

Książka „Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski” autorstwa Tomasza Borejzy była tematem rozmowy na spotkaniu w naszej Bibliotece, 5 grudnia 2023 r.
Spotkanie poprowadził Piotr Urbanik, ale i w dużej mierze sami uczestnicy spotkania poprzez dialog z autorem.

Poruszono wiele tematów: zmiany klimatu, utrata bioróżnorodności, wylesianie czy zakwaszanie oceanów. Czy będziemy masowo umierać z gorąca? Jak ważne są dla nas komary? Czy więcej czasu wolnego może nas uratować? Czy jesteśmy w stanie odwołać katastrofę? Czy powstrzymamy wymieranie gatunków i produkcję ogromnej ilości śmieci przez ludzi?.

Podsumowując: przyszłość wydaje się mroczna i nie napawa optymizmem.

Dziennikarz Tomasz Borejza przedstawił sensowne uporządkowanie wiedzy nt. postępujących zmian i wyjaśnienie ich przyczyn oraz czekających nas skutków. Nietrudno bowiem, nie zauważyć, że obecnie występujący klimat jest zmienny i niebezpieczny dla środowiska.
Autor zachęcał czytelników, że jeśli mają niedosyt wiedzy w omawianych i prezentowanych tematach, aby sięgnęli do przeczytania książek polecanych przez jego rozmówców.

Na spotkaniu otrzymaliśmy szeroki obraz tego, co aktualnie dzieje się ze światem i czy jest jeszcze dla niego jakaś szansa. Co możemy zrobić my, jako jedności dla dobra przyszłych pokoleń.

Organizatorami spotkania byli: Fundacja Smoglab i Biblioteka.

Logo Fundacji Smoglab

Skip to content