Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Z niejednej półki” spotkanie z redaktorem Michałem Nogasiem – zapowiedź

„Od kilkunastu lat pytam pisarzy o rzeczy najważniejsze” – napisał we wstępie swojej książki Michał Nogaś. My też go będziemy pytać. Mamy bowiem przyjemność zaprosić wszystkich na spotkanie z dziennikarzem Gazety Wyborczej, oraz radiowym, przez wiele lat związanym z Trójką, a ostatnio z Radiem Nowy Świat, 4 listopada 2022 r, godz. 17.30, sala klubu.

Michał Nogaś, to człowiek, który o kulturze wie chyba wszystko. Jego największą pasją jest literatura, a poranne rozmowy z Wojciechem Mannem o nowościach książkowych kształtowały zainteresowania wielu Polaków. Podróżuje po całym świecie, by rozmawiać z najważniejszymi autorami. Owocem tych podróży jest zbiór wywiadów pt. „Z niejednej półki. Wywiady”, a wśród rozmówców znajdziemy m.in. Wiesława Myśliwskiego, Margaret Atwood czy Jo Nesbo.

Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się dobrze dla literatury. Interesuje go polityka oraz zjawiska społeczne zachodzące we współczesnej rzeczywistości. Docieka, analizuje i obserwuje. Czyta, pisze – dużo i mądrze. Na Facebooku prowadzi niezwykle ciekawy profil „Nogaś na stronie”, a w Radio Nowy Świat, swoje autorskie audycje „Muzyka do czytania„, oraz „Czytał Michał Nogaś”.

Spotkanie z Michałem Nogasiem odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowanych przez Instytut Książki. Spotkanie poprowadzi Dorota Rzepka.

Wstęp wolny

logo DKK
Skip to content