Księgozbiór Czytelni wzbogacił się o nowe pozycje z literatury fachowej w ramach BO

Literatura fachowa najlepszą opcją na przyszłość!

W ostatnich dniach księgozbiór Czytelni wzbogaciły nowe, niezwykle interesujące publikacje z zakresu urbanistyki, architektury, planowania i zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz zarządzania miastem.

Stało się to dzięki zapobiegliwości przedsiębiorczych Bochnian, którzy w roku ubiegłym, opracowali i zgłosili do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bochnia projekt „Najlepsze opcje na przyszłość – Bochnia 2030”. Projekt zakładał wsparcie dla tworzenia strategii naszego miasta na najbliższe dziesięciolecie, a niezbędnym narzędziem do realizacji tego założenia było zapewnienie lokalnej społeczności łatwego dostępu do solidnych materiałów źródłowych, analiz oraz opracowań na temat funkcjonowania i rozwoju współczesnych miast.

Wśród kilkudziesięciu nowo nabytych książek znalazły się między innymi takie porywające tytuły: „Obszary kreatywności jako czynnik ożywienia śródmieść”, „Identyfikacja typów przestrzeni publicznej”, „Inteligentny rozwój inteligentnych miast”, „Smart City”, „Problemy transportowe miast”, „Marketing terytorialny”, „Kapitał intelektualny w polskich powiatach”, „Socjologia i przestrzeń miejska” i wiele innych. Mamy nadzieję, że zakupione monografie, rozprawy i kompendia, autorstwa wybitnych specjalistów w danej dziedzinie będą pomocne i przydatne przy diagnozowaniu sytuacji i planowaniu celów rozwojowych miasta.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z atrakcyjnych nowości wydawniczych.

książki literatura fachowa