Spotkanie ze Zbigniewem Pikułą i Henrykiem Cebulą promujące tomik „Cebula ze szczyptą soli”, 10 października 2023 r. godz. 17.30

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Pikułą i Henrykiem Cebulą promujące tomik „Cebula ze szczyptą soli”, 10 października 2023 r, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki.
Zbigniew Pikuła udowadnia, że na emeryturze można rozwijać pasje z młodości. Pisze wiersze, publikuje je, a także osiąga sukcesy w konkursach ogólnopolskich. Przygodę z poezją rozpoczął jako uczeń Technikum Mechanicznego w Bochni. To wtedy zaczęły powstawać jego pierwsze wiersze: kuplety i wiersze satyryczne. Jak wielu młodocianych twórców, wraz z dorosłością zarzucił pisanie. Zajął się pracą zawodową, życiem osobistym, działalnością publiczną. Do pisania wrócił kilkanaście lat temu. Pisze wiersze, fraszki, limeryk, humoreski, wiersze dla dzieci i teksty piosenek. Jego hobby to również gra na gitarze, z akompaniamentem której śpiewa własne teksty.
Pisze, bo lubi bawić się słowem. W przeciwieństwie do wielu współczesnych twórców unika klawiatury i do pisania używa wyłącznie pióra. Jak się wydaje, nie może narzekać na brak weny, bo spod jego pióra rocznie wychodzą dziesiątki różnych form poetyckich. Jest laureatem wielu konkursów literackich.
W 2020 r. wydał swój debiutancki zbiór poezji „Zebrałem się w tomik”, a po nim publikował kolejne – wszystkie promowanej w bocheńskiej Bibliotece. Teraz, wraz z Henrykiem Cebulą, będzie prezentować najnowsze osiągnięcia pióra umieszczone w publikacji satyrycznej „Cebula ze szczyptą soli” a zilustrowane przez Henryka Cebulę.
Henryk Cebula – ilustrator promowanego tomiku jest absolwent ASP w Krakowie. Od najmłodszych lat rysuje i maluje. Zorganizował 98 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 800 wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Swoje prace prezentował w Azji, obu Amerykach, Australii oraz wszystkich krajach Europy. Jest laureatem ponad 220 konkursów plastycznych w kraju i za granicą. Jego ilustrowany humor był prezentowany między innymi w Szpilkach, Polityce, Wprost, Karuzeli i in. Od 1998 roku prowadzi galerię satyry „Pirania” w Jarosławiu.
Przedsłowie do tomiku napisała dr Urszula Lewartowicz – adiunkt na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i poetka.
Zapraszamy na spotkanie pełne humoru, ale i refleksji. Wstęp wolny.