Konkurs „Baśniowy świat Marii Konopnickiej” – ogłoszenie

„Baśniowy świat Marii Konopnickiej” – konkurs plastyczny
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, Dział Instrukcyjno-Metodyczny zaprasza młodych czytelników do udziału w konkursie plastycznym „Baśniowy świat Marii Konopnickiej”.
W 180-tą rocznicę urodzin pisarki Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Jest to doskonała okazja do przypomnienia jej twórczości i lepszego poznania pisarki, której nazwisko przywołuje takie utwory z dzieciństwa jak: O krasnoludkach i sierotce Marysi, O Janku Wędrowniczku czy Na jagody.

Celem konkursu jest nie tylko upamiętnienie rocznicy urodzin i zachęcenie do czytania utworów Konopnickiej, ale także rozwijanie inwencji twórczej, uzdolnień i zainteresowań artystycznych, kreatywności i wrażliwości plastycznej dzieci.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I – VI, z terenu powiatu bocheńskiego.
Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej utwór (wiersz lub baśń) Marii Konopnickiej. Prace należy składać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni lub w dowolnej Bibliotece Gminnej na terenie powiatu bocheńskiego, do 31 sierpnia 2022 roku.
Szczegółowe informacje i regulamin na stronie PiMBP w Bochni https://biblioteka-bochnia.pl/.
Konkurs odbywa się pod patronatem medialnym portalu Bochnia Brzesko z Bliska.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Salon Łazienek BESTFLIZ, który od niedawna rozpoczął swoją działalność na Bocheńszczyźnie. Salony BESTFLIZ (Limanowa, Bochnia) chętnie angażują się w akcje społeczne i charytatywne. Z radością przyjęliśmy propozycję współpracy i zasponsorowanie nagród, które z pewnością sprawią wiele radości laureatom Konkursu.

REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Baśniowy świat Marii Konopnickiej ”

1. Organizator konkursu:
    Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, Dział Instrukcyjno – Metodyczny,
  2. Cele konkursu:
     upamiętnienie rocznicy urodzin Marii Konopnickiej
     promowanie czytelnictwa
     rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych
     rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej
     przygotowywanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze
  3. Zasady uczestnictwa:
     Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej ilustrującej
    dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej (wiersz lub baśń)
     Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych
    z terenu powiatu bocheńskiego
     Technika wykonania prac dowolna, wielkość nie powinna przekraczać formatu A3
     Prace konkursowe na odwrocie powinny zawierać informacje:
    – tytuł zilustrowanej książki lub utworu;
    – imię, nazwisko oraz wiek autora pracy;
    – nazwę Biblioteki;
    – telefon kontaktowy, adres e-mail
     Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 31. 08. 2022 r.
    do siedziby PiMBP w Bochni, ul. Mickiewicza 5 lub do dowolnej Biblioteki Gminnej
    na terenie Powiatu Bocheńskiego
  4. Ocena prac konkursowych
    O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa,
    której skład ustala Organizator.
    Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych:
    kategoria I: uczniowie klas I – III
    kategoria II: uczniowie klas IV – VI
    Kryteria oceny prac:
  • zgodność pracy z tematem
  • samodzielność wykonania
  • oryginalność i pomysłowość, technika wykonania
  • walory artystyczne takie, jak kompozycja, gama kolorystyczna
    Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień.
    Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Salon Łazienek BESTFLIZ. Nadesłane prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu.
  1. Informacje dodatkowe
    Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na:
    a. przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Konkursu (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r.
    o ochronie danych osobowych – Dz. U. z dn. 24 maja 2018 r. poz. 1000)
    b. wykorzystanie wizerunku uczestnika i prac na stronie internetowej i innych mediach dla celów promocyjnych konkursu i Organizatora.
    Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi we wrześniu
    2022 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. O dokładnym terminie uroczystości laureaci i wyróżnieni będą poinformowani telefonicznie lub mailowo.
plakat o konkursie o Marii Konopnickiej