Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci Anna Stolarczyk

„Nie żyjemy, aby umierać…, ale umieramy, aby żyć wiecznie” M. Buchberger

Ze smutkiem informujemy, że 24 grudnia 2022 r. zmarła Anna Stolarczyk – wieloletni pracownik Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

Starszy kustosz Anna Stolarczyk – mgr filologii polskiej, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, pracę w bocheńskiej Bibliotece rozpoczęła 1 sierpnia 1977 r. W latach 1985 – 1995 pełniła funkcję zastępcy dyrektora oraz kierownika Działu Udostępniania i Informacji, od 1978 roku, aż do śmierci była kierownikiem Wypożyczalni dla Dorosłych.

Była miłośniczką literatury i sztuki. Przez lata bibliotekarskiej pracy promowała twórczość wybitnych polskich pisarzy i lokalnych autorów. Założyła Koło Miłośników Poezji i Muzyki, które działało w latach 1986 – 1990. W Galeryjce nad Schodami, a później w Galerii Jednego Obrazu, popularyzowała prace plastyczne twórców związanych z Bocheńszczyzną. Była autorką artykułów do czasopism lokalnych i fachowych, organizowała spotkania autorskie, prelekcje, koncerty, akcje czytelnicze, wystawy książkowe…. Pracowała jako juror konkursów literackich i recytatorskich. Prowadziła lekcje biblioteczne. Jako prelegentka podejmowała tematy literackie, zwłaszcza te związane z jej ulubionymi twórcami. Została wyróżniona odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” i Ministerialną Nagrodą Funduszu Literatury.

Należała do bocheńskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki. Przez okres dwóch kadencji w latach 1990 – 1998 była radną Rady Miasta Bochnia.

Pogrzeb Ś.P. Anny Stolarczyk odbędzie się w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej w Bochni, 30 grudnia 2022 r o godz. 12.30.

Zdjęcie Anny Stolarczyk

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Klepsydra Anny Stolarczyk

Klepsydra ś.p. Anna Stolarczyk

Skip to content