Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Kolędowanie w Kurowie

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza na VI wspólne kolędowanie pod hasłem „Kolędy czas !”, w środę 29 grudnia 2021 r. o godz. 17,30.
Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest śpiewanie kolęd. Kolędy i pastorałki to nieodzowne elementy bożonarodzeniowych zwyczajów. Śpiewane, razem z całą rodziną, budują świąteczny nastrój. Wraz z choinką, białym obrusem i szopką stoją na straży tradycji. Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. Z czasem zwyczaj śpiewania ich wyszedł poza kościoły i domy rodzinne. Coraz częściej organizowane są spotkania z kolędą i wspólne śpiewnie w miejscach publicznych, na rynkach czy skwerach. To piękna tradycja. Warto pielęgnować ten polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom. Śpiewanie kolęd zbliża ludzi, daje uczucie bliskości, serdeczności i życzliwości gdyż są one przepełnione ciepłem, dobrem i miłością.
Aby poczuć i przedłużyć tę świąteczną atmosferę zapraszamy do wspólnego kolędowania. Młodzi artyści – czytelnicy Biblioteki, zaprezentują nam kolędy w wersji instrumentalnej a zespół wokalno-instrumentalny zaprezentuje pastorałki i piosenki świąteczne. Wszyscy razem zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę 29 grudnia 2021 r. do Biblioteki przy ul. Kurów 77 na godz. 17.30

Skip to content