Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wakacje rozpoczęte happeningiem

W środę, 26 czerwca 2024 r. w słoneczne popołudnie Filia nr 3 zaprosiła wszystkich na „Wakacyjny pociąg z biblioteką” i powitała wakacje happeningiem, który odbył się na placu zabaw i boisku przed siedzibą Biblioteki. Na licznie przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji.

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. O tym nam przypomniał Robert Jawor ze Straży Miejskiej w Bochni. Na zabawy z językiem angielskim zaprosiła zaprzyjaźniona z Biblioteką Szkoła Językowa Helen Doron.

Sportowych emocji dostarczyły nam „Koszykarskie rozgrywki”, które przeprowadził trener Rafał Sroka, Radny naszego miasta. Chętni mogli zagrać w siatkówkę lub w badmintona.

Zaprosiliśmy także do zakątka plastycznego, gdzie każdy mógł wykonać coś samodzielnie z masy solnej, albo „Pomalować swój świat” kredą na dużych arkuszach kartonu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe XXL: Chińczyk, autorska gra „Baśnie i bajki” oraz Jenga. Chętni mogli wziąć udział w quizie literackim i odpowiedzieć na wylosowane pytanie bądź zakręcić wakacyjnym kołem fortuny. Wszystkich zaprosiliśmy do korzystania ze stoiska bookcrossingowego oraz na odpoczynek i czytanie na kocykach i leżakach w „Czytelni pod chmurką”.

Na najmłodszych czekały puzzle, klocki, kolorowanki i małe prace plastyczne. Odwiedzający stoiska i biorący udział w zabawach i konkursach mogli liczyć na nagrody, gadżety i słodycze. Atrakcją, lubianą przez najmłodszych i nie tylko było malowanie twarzy. Zainteresowani mogli odwiedzić stoisko z rękodziełem i podziwiać „Szydełkowych przyjaciół” – maskotki, które wykonała Alicja Paluch, koordynatorka Warsztatów Rękodzieła Artystycznego w Filii Nr 3.

Do „Bajkowej Krainy” zaprosił zespół Cambiare, przypominając nam piękne melodie z ulubionych bajek. Koncert był połączony z konkursem.

Na koniec nie zabrakło podziękowań dla Przyjaciół Biblioteki za pomoc w organizacji happeningu, podarowane nagrody i drobne gadżety oraz Bibliotekarzom za pracę i ogromne zaangażowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, licznie przybyłym dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy tak licznie odwiedzili nas w to środowe popołudnie i spędzili z nami ten czas.

 

Wakacyjny pociąg z Biblioteką-galeria

Skip to content