Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Bliżej natury” otwarto wystawę Stanisława Kmiecika

We wtorkowe popołudnie w bocheńskiej Bibliotece miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Kmiecika „Bliżej natury”.
Artysta malujący nogami i ustami bocheńską Bibliotekę, wraz z żoną Moniką, odwiedził po raz drugi. W 2017 roku Stanisław Kmiecik gościł już u nas ze swoją wystawą, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas spotkania niezwykli goście opowiadali o początkach przygody z malarstwem, prowadzeniu samochodu nogami, codziennym życiu, pokonywaniu barier i o pięknych przyjaźniach.
Uczestnicy wernisażu mieli niepowtarzalną okazję obserwowania jak powstaje obraz, który artysta malował, równocześnie prowadząc konwersację z gośćmi i dopowiadając szczegóły do opowieści żony. Mogli zobaczyć niezwykłą technikę malarską i zręczność stóp malarza. Wraz z artystą swoje prace tworzyli też najmłodsi uczestnicy wernisażu, dzieci, które przybyły na spotkanie. Zgodnie z tradycją artysta pracę namalowaną podczas wernisażu zostawił w miejscu jej namalowania czyli w Bibliotece.
Stanisław Kmiecik skupia się nie tylko na malowaniu, uczestnictwie w spotkaniach i wystawach dających prestiż, ale także bardzo chętnie spotyka się z dziećmi, młodzieżą szkolną, studentami, dorosłymi w ich miejscu nauki, pracy czy działalności społecznej. Pomimo swojej niepełnosprawności pomaga innym. Udziela się charytatywnie i społecznie. Jak mówi – „Mi ktoś pomógł, docenił moje prace, dziś ja mogę pomóc innym.”

Wernisaż uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Bochni: Jakuba Łukasika (kontrabas), Nikodema Przybojewskiego (wiolonczela), Julii Suchojad (skrzypce) i Zuzanny Wójcik (gitara), którym na fortepianie akompaniowali nauczyciele PSM Tetiana Yurynets i Tomasz Karasek. Koncert poprowadziła Ewa Olejniczak – nauczyciel skrzypiec.

Wystawę można oglądać w sali klubu Biblioteki do końca sierpnia 2022 r. Zapraszamy.

Stanisław Kmiecik prezentuje rysunek wykonany nogą w trakcie wernisażu
Skip to content