Justyna Mączka promowała swój drugi tomik poezji „Myśli powoje”

We wtorek, 7 lutego 2023 r. odbył się wieczór autorski Justyny Marii Mączki połączony z promocją tomiku wierszy „Myśli powoje”. Spotkanie poprowadził poeta, Marcin Urban.

Podczas wieczoru poetyckiego w Bibliotece Justyna Mączka zaprezentowała utwory ze swojego najnowszego tomiku „Myśli powoje”, wydanego w grudniu ubiegłego roku. Jest to drugie wydawnictwo Autorki, bowiem w 2020 roku wydała pierwszy debiutancki tomik „Skrzydła moje rozwinę”, który promowała w listopadzie 2021 roku w Filii Nr 1, a promocji towarzyszyło otwarcie wystawy prac plastycznych Autorki.
Marcin Urban zaprezentował nam koleje losu pisarskiego Justyny Mączki, jej zainteresowania, hobby i pasje. Sama poetka i malarka, czytała swoje wiersze, co wzbogaciło odbiór i zrozumienie poezji. Spotkanie było podzielone na cztery bloki tematyczne, oprawę muzyczną zaprezentowali muzycy: Jarosław Gut – organy, Ryszard Rataj – perkusja i Jerzy Dusiło – wokal i gitara. Na zakończenie goście mogli poprosić o bis, nietypowo bo nie muzyczny, ale poetycki. Większością głosów był to wiersz „Kominiarz”.

Podczas spotkania można było nabyć tomiki wierszy oraz uzyskać osobistą dedykację. Do książek Autorka dołączała pamiątkowe kamyki, własnoręcznie malowane.