Blisko 700 nowych pozycji w zasobach Biblioteki dzięki kreatywności Uli Boguckiej i szczodrości Darczyńców

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej cały czas myślimy o tym jak rozwijać dla Państwa naszą bibliotekę, a w szczególności Czytelnię. Dział ten stał się bezpiecznym, pełnym troski i tolerancji punktem dla lokalnej społeczności (w tym, ku naszemu wielkiemu szczęściu, Młodzieży), który rozwija ideę “trzeciego miejsca”.

Zauważając ogromne zainteresowanie oraz zapotrzebowanie Czytelników w tematykę m.in. psychologii, psychiatrii, socjologii czy etyki nasza bibliotekarka – Ula Bogucka skierowała prośbę o dary do Wydawnictw, jak również Autorów i Autorek przy pomocy mediów społecznościowych.
Dzięki niesamowitej szczodrości Darczyńców otrzymaliśmy ok. 700 książek naukowych, poradników psychologicznych, audiobooków, książek beletrystycznych dla Dorosłych i Dzieci oraz komiksów.

Przesyłamy serdeczne podziękowania do Wydawnictw: Psychologia dziecka, Ostatnia sobota lata, Publicat, Oficyna Ingenium, Copernicus Center Press, Krytyka Polityczna, Filia, Drzewo Babel, Świat Książki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, MT Biznes, Mando, Czarna Owca, Niespieszne, Uniwersytet Łódzki, Znak, Rebis, Oficyna Związek Otwarty, Berckana, Filtry, Czarne, Media Rodzina, Fundacja Miejsce Ludzi, Karakter, Kultura Gniewu, Muza, Słowne, BIS, Audioteka, Aleksandria, Otwarte i Wielkie Litery.

Wsparcie otrzymaliśmy również bezpośrednio od Autorów oraz Autorek publikacji, którym wysyłamy życzliwe wyrazy wdzięczności: Justyna Suchecka, Adriana Klos, Olga Daliga, Kasia Czyż, Monika Pryśko, Małgorzata Trzaskowska, Alina Adamowicz, Mikołaj Marcela, Izabela Antosiewicz, Przemek Staroń, Orestes Kowalski, Jaś Kapela, Małgorzata Serafin, Sylwia Sitkowska, Marta Zaraska, Justyna Mazur, Vogule Poland, Joanna Sokolińska, Katarzyna Gaber, Emilia Dłużewska, Anna Kłonkowska i Jakub Wojtaszczyk.

Dzięki Wydawnictwu Waneko oraz osobom prywatnym udało się w Czytelni rozpocząć tworzenie kolekcji mang, po które tak chętnie sięga i czyta Młodzież.
Z przyjemnością możemy pochwalić się również otrzymaniem od Wydawnictwa Black Monk Games 3 gier fabularnych (RPG), które cieszą się dużą popularnością wśród młodego pokolenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom! A Was, drodzy Czytelnicy, zachęcamy do obserwowania nas na Instagramie: @bibliotekabochnia, gdzie promujemy otrzymane książki (i nie tylko) 😉

Książki        Mangi