Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Anna Machacz i Magdalena Żukowska-Bąk autorki książki „Czy święci są bardzo zajęci? Z pamiętnika świętej Kingi” gościły w bocheńskiej Bibliotece.

Anna Machacz i Magdalena Żukowska-Bąk autorki książki „Czy święci są bardzo zajęci? Z pamiętnika świętej Kingi” gościły w sobotnie przedpołudnie, 27 października 2023 r. w bocheńskiej Bibliotece. Organizatorami spotkania byli: Parafia pw. Św. Mikołaja Bpa w Bochni, Wydawnictwo Wrażlive i bocheńska Biblioteka.
„Czy święci są bardzo zajęci? Z pamiętnika świętej Kingi to ekscytująca opowieść, dla dużych i małych, o niebanalnej postaci świętej Kingi. Razem ze współczesnymi bohaterami, Kingą oraz Mikołajem, wybieramy się na spacer po tajemniczych i ciekawych zakątkach solnego miasta, jakim jest Bochnia, jednocześnie odkrywając jego niezwykłą tajemnicę… i pamiętnik świętej Kingi.
Dzięki niemu możemy przenieść się w mroczne czasy średniowieczna i dowiedzieć się kim była i co czuła węgierska księżniczka, przybywając do zupełnie obcego kraju, obcego miasta… Historia Kingi pełna jest zwrotów akcji, a autorki książki postarały się, aby dzisiejszy czytelnik odnalazł w bohaterce te cechy, które są mu bliskie i jakże współczesne. Spotkanie miało formę warsztatową, autorki opowiedziały historię powstania książki, dzieci opowiadały i rysowały sceny z życia, w które wplatały Kingę, wykonały dla Niej pierścień.
Książka ta posiada ilustracje z audiodeskrypcją, przygotowane przez Elżbietę Dias Witułę, autorki opowiedziały, w jakim celu i dla kogo są one zobrazowane poprzez opisanie.
Polecamy, warto sięgnąć po tę pozycję, zwłaszcza gdy chce się poznać historię Bochni.

Skip to content