Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie z Robertem R. Brzezińskim

We wtorek, 28 maja 2024 r. odbyło się spotkanie autorskie z Robertem R. Brzezińskim i promocja tomiku „Gorszy fragment nocy”.
Robert Brzeziński obecnie mieszka i pracuje w Castleford w Anglii. W 2010 r. wydał swój pierwszy tomik poezji „Próba Oddechu”. Wiersze pisze z przerwami od 30 lat i jeszcze – jak sam mówi – nie powiedział ostatniego słowa.

„Gorszy fragment nocy” to drugi tomik autora, wydany po długich latach lirycznego milczenia. W „Posłowiu” do tomiku napisanego przez Mateusza Bruckiego, napotykamy rozbiór tytułu i jego wyjaśnienie, znaczenie, ale i sedno problemów zamieszczonych w tomiku wierszy. „Gorszy” – klasyfikuje, a więc stawia w negatywnym położeniu. „Fragment” – sugeruje wyrwanie z całości, a co za tym idzie ogrom niedomówień. „Noc” – sprowadza Czytelnika w zakamarki mroku, niejasności, niepewności.

Są tutaj wiersze liryczne, refleksyjne, miłosne. Sporo w nich poetyckości, porównań, metafor i emocji. Autor opisał, to co było, jest i co być może będzie. Opisał, to co widział, słyszał, przeżył, lub chciałby przeżyć. Wszystko to, co czuł, czuje i chciałby czuć. Odbiór wierszy pozostawił każdemu Czytelnikowi do osobistej oceny.

Spotkanie uświetnił występ Zuzanny Poznańskiej – fortepian i Marcina Mirochny – gitara. Na spotkaniu można było zakupić promowany tomik, zdobyć autograf i osobistą dedykację od Roberta Brzezińskiego.

Skip to content