Pytanie 1
Dla bochnian jest postacią szczególną, ponieważ dzięki niemu powstała w Bochni kopalnia soli oraz miasto zorganizowane na prawie magdeburskim.
Pytanie 2
Polska nauczycielka i bibliotekarka. 1 kwietnia 1946 r. powołana na stanowisko kierowniczki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Uruchomiła 154 punkty biblioteczne w miejscowościach powiatu bocheńskiego. Za wybitne zasługi w działalności artystycznej i naukowej oraz w upowszechnianiu kultury otrzymała tytuł honorowy: Zasłużony dla Kultury Narodowej.
Pytanie 3
Polonista, pedagog, historyk, kolekcjoner, twórca muzeum w Bochni i inicjator utworzenia liceum plastycznego w Nowym Wiśniczu oraz Szkoły Muzycznej w Bochni.
Pytanie 4
Nauczyciel, oficer Wojska Polskiego, działacz konspiracyjny i niepodległościowy, więzień polityczny PRL, wybitny sportowiec. Wielokrotny rekordzista, mistrz i reprezentant Polski w pływaniu.
Pytanie 5
Światowej klasy projektant i budowniczy mostów. Syn Heleny, aktorki i prowincjonalnego aktora Gustawa Zimajera. W ciągu swej kariery inżynierskiej zbudował ponad 30 mostów stalowych przez wielkie rzeki amerykańskie (w tym 6 przez Missisipi). Odegrał też znaczącą rolę w unowocześnianiu konstrukcji mostowych i stał się jednym z głównych pionierów nowoczesnych mostów wiszących o ogromnych rozpiętościach.