Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Dzień Dziecka na bocheńskim Rynku

W sobotę, 1 czerwca 2024 r. zorganizowano „Bocheński Dzień Dziecka dla małych i dużych”. W programie było wiele atrakcji, w tym m.in. dmuchana zjeżdżalnia i basen z piłeczkami, mini plac zabaw, malowanie twarzy, lepienie z masy solnej, malowanie i ustawianie przestrzennych puzzli, gry i konkursy.

Dzień Dziecka na bocheńskim Rynku okazał się wyjątkowym wydarzeniem, w którym i my jako Biblioteka uczestniczyliśmy. Pomimo nie najlepszej pogody nie mogliśmy narzekać na brak zainteresowania, wręcz przeciwnie bogaty program zachęcał do skorzystania z naszej oferty. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje. Wśród nich m.in. wielkogabarytowa gra „Kłopoty na farmie” oraz „Chińczyk XXL”, w których chętnie rywalizowały całe rodziny. Ponadto dzieci na naszych stoiskach mogły znaleźć różnorodne krzyżówki, zadania do rozwiązywania, a także kolorowanki. Można było również wykonać małe dzieła sztuki z balonów, malując je i ozdabiając. W nagrodę na wszystkich czekały słodycze i gadżety. Nie mogło w tym dniu zabraknąć także naszego stoiska bookcrossingowego, na którym zaproponowaliśmy ciekawe pozycje z literatury dla dzieci i młodzieży. Chętnych do zabrania książki i podania jej dalej nie brakowało.

Dzień Dziecka był niezapomnianym wydarzeniem, pełnym śmiechu i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy to sobotnie popołudnie pomimo niesprzyjającej aury zdecydowali się spędzić z nami.

Organizatorzy: Urząd Miasta Bochnia, Miejski Dom Kultury, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum im. Stanisława Fischera, MCDiM Ochronka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Straż Miejska oraz OSP Chodenice.

Skip to content