„Zwierzaki – słodziaki” – wakacyjny konkurs plastyczny

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, Dział Instrukcyjno-Metodyczny zaprasza młodych czytelników do udziału w konkursie plastycznym „Zwierzaki – słodziaki”.

Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej ulubione zwierzątko, bohatera utworu literackiego (bajek, baśni, wierszy).
Bajki o zwierzętach są uwielbiane zarówno przez maluchy, jak i starsze dzieci. Szczególnie popularne są bajki o zwierzętach z morałem, które w prosty i przystępny sposób tłumaczą otaczający świat, pokazują, czym jest dobro i zło, jak zachować się w określonej sytuacji i jakie postawy warto naśladować. Najpiękniejsze bajki o zwierzętach towarzyszą człowiekowi przez całe życie i bez względu na wiek bawią czytelników.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I – VI, z terenu powiatu bocheńskiego.
Prace należy składać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni lub w dowolnej Bibliotece Gminnej na terenie powiatu bocheńskiego, do 15 września 2023 roku.

Szczegółowe informacje i regulamin na stronie PiMBP w Bochni https://biblioteka-bochnia.pl/.

Konkurs odbywa się pod patronatem medialnym portalu Bochnia Brzesko z Bliska.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Salon Łazienek BESTFLIZ, który chętnie angażuje się w akcje społeczne i charytatywne.

REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„ZWIERZAKI – SŁODZIAKI”

Organizator konkursu:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, Dział Instrukcyjno – Metodyczny, ul. Mickiewicza 5

1.Cele konkursu:
– promowanie czytelnictwa;
– rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych;
– rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej;
– zwrócenie uwagi na utwory, w których bohaterami są zwierzęta.

2. Zasady uczestnictwa:
Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej ilustrującej ulubione zwierzątko z dowolnie wybranego utworu dla dzieci (wiersz lub baśń). Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych z terenu powiatu bocheńskiego. Technika wykonania prac dowolna, wielkość nie powinna przekraczać formatu A3.
Prace konkursowe na odwrocie powinny zawierać informacje:
– tytuł książki lub utworu z którego zilustrowano zwierzątko;
– imię, nazwisko oraz wiek autora pracy;
– nazwę Biblioteki;
– telefon kontaktowy, adres e-mail

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 15. 09. 2023 r. do siedziby PiMBP w Bochni, ul. Mickiewicza 5 lub do dowolnej Biblioteki Gminnej na terenie Powiatu Bocheńskiego

3. Ocena prac konkursowych.
O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, której skład ustala Organizator.
Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych:
kategoria I: uczniowie klas I – III
kategoria II: uczniowie klas IV – VI

4. Kryteria oceny prac:
– zgodność pracy z tematem
– samodzielność wykonania
– oryginalność i pomysłowość, technika wykonania
– walory artystyczne takie, jak kompozycja, gama kolorystyczna

Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień.
Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Salon Łazienek BESTFLIZ oraz PiMBP w Bochni.
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni.                    O dokładnym terminie uroczystości laureaci i wyróżnieni będą poinformowani telefonicznie lub mailowo.
Nadesłane prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu.

5. Informacje dodatkowe
Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na:
a. przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Konkursu (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. z dn. 24 maja 2018 r. poz. 1000)
b. wykorzystanie wizerunku uczestnika i prac na stronie internetowej i innych mediach dla celów promocyjnych konkursu i Organizatora.