Święto Ulicy Solnej

W piątek, 30 czerwca zorganizowano Święto ulicy Solnej, a jego ideą było przybliżenie treści aktu lokacyjnego Bochni.

W programie wydarzenia znalazły się m.in.: wizyta księcia Bolesława i księżnej Kingi, Legenda o św. Kindze – spektakl teatralny dla dzieci przygotowany przez młodzież z Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, wspólne czytanie Aktu Lokacyjnego Bochni i konkursy ze znajomości Aktu, zabawy i gry edukacyjne o Bochni z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Bochni, warsztaty plastyczne z Miejskim Domem Kultury w Bochni, malowanie płóciennych toreb, gry sprawnościowe ze szkołą językową Hellen Doron, kiermasz przygotowany przez mieszkańców oraz przedsiębiorców z ulicy Solnej, piknik ze Społem PSS w Bochni, plenerowe kawiarenki Chantilly, Cafe Cukiernia Galeria Osobliwości, Słodka Bochnia. Na zakończenie odbył się koncert krakowskiej aktorki Agnieszki Grochowicz.

Biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko. Zajęcia plastyczne dla dzieci, wykonywanie koron i pierścieni, gry XXL  – jenga, puzzle i „Miastodzieje” – grę planszową tematycznie związane z św. Kingą, Bolesławem Wstydliwym i Kopalnią Soli, fotobudkę, młodzież Grupa „Artyści z Cienia” malowali portrety, malowali twarze, oraz rozdawali cytaty z literatury i muzyki, ponadto na leżakach można było poczytać komiksy i mangi.