Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Danowską i promocję książki „Krakowskie silvae rerum. Szkice o ludziach”, 21 listopada 2023 r. godz. 17.30

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Danowską i promocję książki „Krakowskie silvae rerum. Szkice o ludziach”, 21 listopada 2023 r. godz. 17.30, sala klubu.

Książka to „las różności” zawiera szkice poświęcone nietuzinkowym osobom, żyjącym w stołecznym mieście Krakowie od XVIII do połowy XX wieku. W subiektywnym wyborze przedstawieni zostali artyści, literaci, uczeni, lekarze, przedsiębiorcy, duchowni, społecznicy i politycy oraz kilka arcywyjątkowych dam – w swej epoce ludzie znani i rozpoznawalni nie tylko w tym mieście. Wiele z tych osób zasłynęło dzięki swej działalności i zasługom, ale nieliczni znają ich nietuzinkowe charaktery, zamiłowania, ciekawostki z ich życia, sensacje, skandale czy dziwactwa. Pozycja nie tylko dla miłośników dziejów Krakowa, ale dla każdego, kto lubi historię i biografie.

Ewa Danowska – historyk, dr hab. Autorka czterech książek, ponad 160 artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych i opracowaniach zbiorowych, a także ponad 120 artykułów popularnonaukowych ukazujących się głównie w miesięcznikach „Kraków” i „Mówią wieki”. Członek Towarzystwa do Badań nad Wiekiem Osiemnastym, a przed opuszczeniem Krakowa na rzecz Bochni ‒ Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Emerytowana kierowniczka Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Naukowej PAU i PAN, od 2020 r. prof. nadzw. w Tarnowskiej Szkole Wyższej – Akademii Nauk Stosowanych.

Zapraszamy, podczas s[potkania będzie można zakupić promowaną książkę i zdobyć cenny autograf Autorki. Wstęp wolny.

plakat zapowiadający spotkanie z Ewą Danowską

Skip to content