Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zapraszamy na Koncert „Kolędy czas!” i wspólne kolędowanie w Filii nr 3, 28 grudnia 2023 r. godz. 17.30

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza na VII wspólne kolędowanie pod hasłem „Kolędy czas !”, w czwartek 28 grudnia 2023 r. o godz. 17.30, ul. Kurów 77.
Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest śpiewanie kolęd w rodzinnej atmosferze. Aby poczuć i przedłużyć tę świąteczną atmosferę zapraszamy do wspólnego kolędowania. Podczas koncertu w Bibliotece wystąpią Młodzi Artyści – czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach, oraz Cambiare Trio w składzie: Klaudia Kowalska – wokal, Marta Ziobro- pianino i Anna Rydz – skrzypce. Wszyscy razem zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy.
Klaudia Kowalska – wokalistka, nauczycielka śpiewu, absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Muzyka jest jej największą pasją, dlatego też stara się dzielić nią z innymi przede wszystkim będąc na scenie, ale również ucząc śpiewu.
Marta Ziobro – pianistka, dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Jej muzyczne zainteresowania to przede wszystkim kameralistyka i chóralistyka. Nie stroni także od muzyki rozrywkowej i improwizacji. Chętnie dzieli się nabytą wiedzą prowadząc zajęcia i warsztaty. W wolnych chwilach podróżuje, przy okazji poznając kulturę muzyczną innych krajów.
Anna Rydz – skrzypaczka, studentka V roku Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Muzyka jest jej wielką pasją, najlepiej czuje się grając w zespołach kameralnych i orkiestrach, biorąc również udział w projektach m.in. Filharmonii Krakowskiej czy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Nabytą wiedzą i umiejętnościami chętnie dzieli się z najmłodszymi, zarażając ich swoją pasją.
O swoim zespole artystki mówią: „Cambiare Trio – nazwa zespołu określa zmienność, elastyczność, rozumianą jako wszechstronność i otwartość. Poprzez wykonywanie muzyki rozrywkowej, niekiedy z elementami klasyki, pragniemy zmieniać otoczenie – przynosić radość, wzruszać i motywować naszych słuchaczy, którymi mogą być osoby w każdym wieku. Często towarzyszymy także zmianom życiowym, tworząc oprawę muzyczną ważnych uroczystości. Cambiare to także zespół różnorodnych, zarówno dynamicznych, jak i melancholijnych osobowości, co wpływa na wielobarwność i autentyczność wykonywanej przez nas muzyki”.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w czwartek 28 grudnia 2023 r. do Biblioteki przy ul. Kurów 77 na godz. 17.30.

Skip to content