Wyniki III edycji e-konkursu „To i owo o książce”

23 czerwca 2020 roku nastąpiło rozwiązanie III edycji e-konkursu pt. „To i owo o książce”. Tym razem tematem przewodnim były ciekawostki z życia książki. Konkurs zorganizował Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 3 zestawy pytań, umieszczanych na początku każdego tygodnia, na stronie internetowej i Facebooku Biblioteki. Każdy zestaw zawierał po trzy pytania dotyczące mało znanych faktów i ciekawostek o książce. Biorący udział w konkursie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat książek i umiejętnością wyszukiwania potrzebnych im informacji. Celem konkursu było rozwijanie pasji i zainteresowań literackich wśród czytelników, uświadomienie wartości czytania oraz zachęcenie jeszcze nieczytających do korzystania ze zbiorów Biblioteki. W e-konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników. Niestety większość  z nich podała błędne odpowiedzi na zadane pytania. Tylko dwie osoby udzieliły poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania i to one otrzymują nagrody rzeczowe. Nagrodzonych poinformujemy telefonicznie o możliwości odbioru nagród. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny e – konkurs już za rok.

A oto przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi do każdego zestawu pytań:

Zestaw I

1. Atlas „Ziemia”
  2. Władimir Aniskin, fizyk z Nowosybirska
  3. „Das dickste Buch des Universums” czyli Najgrubsza książka wszechświata

Zestaw II

1. Dopuszczalne odpowiedzi: Józef Ignacy Kraszewski lub Philip M. Parker
  2. Stanisław Jachowicz
  3. Dopuszczalne odpowiedzi: „Raj duszny” i „Explanatio in Psalterium”

Zestaw III

1. „Przygody Tomka Sawyera”
  2. Antropomorfizacja zwierząt czyli mówiące zwierzęta