Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wyjazd studyjny bibliotekarzy

Bibliotekarze z Bochni i powiatu bocheńskiego uczestniczyli 15 lipca 2020 r. w wyjeździe studyjnym do dwóch nowoczesnych i prężnie działających bibliotek na terenie Małopolski: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego – Galerii Książki w Oświęcimiu, oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.
Zwiedzane biblioteki mogą pochwalić się nowoczesnymi siedzibami, efektowną aranżacją przestrzeni, posiadają nowoczesne meble, sprzęt multimedialny i komputerowy. Obok ciekawych rozwiązań architektonicznych i technologicznych, mają duże osiągnięcia w promocji czytelnictwa poprzez nowe i niestandardowe formy pracy.

Wyjazd odbywał się w okresie szczególnym dla wszystkich bibliotek – w okresie epidemii i reżimu sanitarnego. Bibliotekarze, uzbrojeni w maseczki i rękawiczki, nie tylko zapoznali się z dotychczasową działalnością bibliotek, ich historią, wdrażanymi pomysłami, ale zobaczyli także jak odnalazły się te instytucje w nowej sytuacji i chociaż zmieniły sposób funkcjonowania, to nadal sprawnie działają.

Odwiedzane placówki zrobiły duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu, sprowokowały do dyskusji i chęci działania. Wizyta umożliwiła skorzystanie z doświadczeń innych, dostarczyła  pomysłów zarówno w zakresie form pracy z czytelnikiem i odbiorcą różnorodnych usług bibliotecznych, promocji czytelnictwa jak i nowoczesnej aranżacji przestrzeni bibliotecznej. Była także okazją do rozmów i integracji środowiska bibliotekarskiego.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz Bibliotekarzom z Bibliotek w Chrzanowie i Oświęcimiu za podzielenie się swoimi zawodowymi doświadczeniami, serdeczne przyjęcie oraz gościnność.

 

Wyjazd był elementem projektu „NOWOCZEŚNI i ZORIENTOWANI” realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” ogłoszonego i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Skip to content