Warsztaty z Kariną Znamirowską

5 października 2022 roku odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcianie oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łapanowie – Filia w Sobolowie warsztaty ilustracyjno – komiksowe dla dzieci „Literackie podróże”.

Spotkanie, które poprowadziła ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, oraz malarka, Karina Znamirowska, podzielone było na dwie części. Najpierw uczestnicy poznali historię komiksu, oraz najciekawsze tytuły i ich kultowych bohaterów. Dowiedzieli się jak powstają komiksy i kto jest odpowiedzialny za poszczególne etapy tworzenia. Poznali elementy składowe, sposoby narracji, elementy graficzne.
Następnie rozpoczęła się część spotkania, która miała charakter praktyczny. Zadanie polegało na stworzeniu komiksu promującego lokalne zabytki i zachęcającego do zwiedzania okolicy. Pani Karina przygotowała początek historii i pierwszą stronę komiksu. Tworzenie regionalnego komiksu okazało się niezwykła przygodą i świetną zabawą. W trakcie pracy każdy mógł liczyć na indywidualne wskazówki oraz pomoc ilustratorki. Dzieci stworzyły wiele ciekawych i oryginalnych prac.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę
Publiczną w Bochni, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.