Magiczna Noc Bibliotek 2022 za nami!

Noc Bibliotek 2022 z powodzeniem!
Główną bohaterką tegorocznej akcji Noc Bibliotek 2022 w bocheńskiej Bibliotece była powieść i to jej poświęcone były przygotowane przez bibliotekarzy gry, zabawy i quizy.

Pierwszym punktem programu tego niecodziennego wydarzenia była literacka gra terenowa „Tropiciele zapomnianych ksiąg”. Zadaniem uczestników było prawidłowe rozwiązanie zadań, umieszczonych w różnych punktach i zakamarkach bibliotecznych, również takich, których na co dzień Czytelnicy nie odwiedzają. Inne atrakcje wieczoru to zabawny quiz literacki na platformie edukacyjnej Kahoot, fotobudki, książkowe koło fortuny oraz zgadywanka „Obrazkowe (o)powieści”, w której przy pomocy graficznych historyjek, należało odszyfrować tytuł książki. Dla uczestników imprezy przygotowano również smaczny poczęstunek i upominki.

Cieszymy się niezmiernie, że tak liczne grono młodzieży odpowiedziało na nasze zaproszenie. To dzięki Wam ta Noc była magiczna!

fotobudka To się musi powieść w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży