Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

VII charytatywny Koncert na rzecz Fundacji Auxillium odbył się 19 listopada 2021 r.

Po raz siódmy, w piątkowy listopadowy wieczór, miłośnicy muzyki i ludzie dobrej woli mogli wysłuchać koncertu młodych artystów, oraz zaproszonych gości i wspomóc bocheńską Fundację Auxilium.

Koncert, odbył się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Tak jak poprzednie, i ten poprowadził Krzysztof Nieborak, nauczyciel gitary w Szkole Muzycznej w Mikluszowicach, inicjator i organizator koncertów charytatywnych.
Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali młodzi artyści – uczniowie uczęszczający do Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Łuciuka w podbocheńskich Mikluszowicach: Oliwia Machaj, która zagrała solo: „Sonatine” W. Duncombe i temat Wojciecha Kilara „Polonez”, oraz w duecie ze skrzypaczką Laurą utwór „Kolorowa wrześniowa”, melodię dziecięcą Zdzisława Musiala oraz utwór „Kastaniety” Mirosława Drozdowskiego. Kolejnymi wykonawcami były: Zuzanna Styczeń i Martyna Rakoczy w duecie, wykonały: „Na dwa uśmiechy” M.Drozdzowskiego i melodię rosyjską „Gopak” autorstwa – Cees Hartog, na zakończenie „Takie ładne oczy” Czerwonych Gitar.

Wieczór uświetnił występ gości specjalnych: Katariny & Franciszka Wieczorków – nauczycieli w szkołach muzycznych w Katowicach i Rybniku. Koncertujący muzycy, organizatorzy muzyczni i wydawcy czasopisma kwartalnika ogólnopolskiego „Sześć Strun Świata”.
Zaproszenie na Koncert przyjęli także: Weronika Jedral z ZPSM im. F.Chopina w Krakowie klasa dyplomowa/maturalna u p.Boguslawy Oberbek, która zaszczyciła nas swoją obecnością, oraz Karol Hajduk uczeń p. Adama Zalasa z PSM 2 stopnia w Nowym Saczu – klasa przed dyplomowa – zwycięzca 1 Krajowego Konkursu Gitarowego w 2021 online.

Podczas przerwy i po koncercie, na stoisku prowadzonym przez wolontariuszy Fundacji Auxilium, można było nabyć płyty z muzyką klasyczną, za dowolny datek wrzucony do puszki. Dochód został przeznaczony na potrzeby podopiecznych bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży „Auxilium”. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Skip to content