Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wieczór autorski Justyny Mączki w Filii Nr 1

Filia nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiła 18 listopada 2021 r. na wieczór autorski Justyny Marii Mączki i promocję jej debiutanckiego tomiku wierszy „Skrzydła moje rozwinę”. Spotkanie połączone było z prezentacją prac plastycznych autorki.
Justyna Maria Mączka, pochodząca z Uścia Solnego, to osoba obdarzona wieloma talentami: pisze wiersze, rysuje, maluje, jest plastycznym samoukiem. Jej utwory poetyckie, pisane w formie klasycznego rymowanego wiersza, zachwycają pięknem przekazu, nostalgią, ale także trafnością spostrzeżeń i nierzadko dużą dawką humoru.
Podczas promocji autorka czytała swoje wiersze, wybrane z opublikowanego tomiku, a także te, które powstały już po jego wydaniu. Dodatkowym walorem publikacji są ilustracje wykonane przez autorkę, wiernie oddające charakter wierszy. Wieczór rozpoczął się nostalgicznie i refleksyjnie, ale nie zabrakło w nim również wierszy żartobliwych, humorystycznych, wywołujących uśmiech na twarzach słuchaczy. Mogliśmy też usłyszeć wiersze nawiązujące do niedawnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół IMPRA BAND, przedstawiając kilka utworów nawiązujących stylistyką do prezentowanych wierszy. Były to w większości powszechnie znane utwory w zmienionej, zaproponowanej przez artystów aranżacji.
Całe wydarzenie poprowadził, z dużą dawką humoru, poeta i muzyk Kazimierz Musiał, który napisał słowo wstępne do promowanego tomiku. Przybliżył gościom postać autorki, a na wyraźne życzenie gospodyni wieczoru, wykonał żartobliwą piosenkę o brzydkiej Kryśce.
Na spotkaniu można było nabyć tomik wierszy i otrzymać dedykację autorki.
Prace plastyczne Justyny Marii Mączki prezentowane będą w Filii nr 1 bocheńskiej Biblioteki do 15 stycznia 2022 r. Serdecznie zapraszamy do ich oglądania w godzinach pracy Filii.

Skip to content