VI Letnie Muzykowanie w Kurowie

Filii nr 3 bocheńskiej Biblioteki zaprasza na VI Letnie Muzykowanie w plenerze, które odbędzie się w środę 23 sierpnia 2023 r. o godz. 18.00 przed siedzibą Filii na ul. Kurów 77.

Muzyka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Odgrywa ważną rolę w naszym życiu, wzbudza emocje a tym samym wywołuje u człowieka różne nastroje, od rozbawienia, poprzez strach na smutku kończąc. Jej różnorodność gatunków sprawia, że zostają zaspokojone gusta każdego człowieka. Każdy ma swój ulubiony utwór, który chętnie nuci, dlatego chcemy zaprosić do Filii w Kurowie na VI Letnie Muzykowanie w plenerze. Podczas Muzykowania swoje umiejętności zaprezentują młodzi czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach w Szkole Muzycznej lub uczęszczający na lekcje prywatne.

Gościem specjalnym będzie Kristine Krüger, artystka i kompozytorka ze Stavern w Norwegii. W 2018 roku dotarła do półfinału „Mam Talent” w Norwegii z gorącymi pochwałami od jurorów. Ma bogate doświadczenie sceniczne, występowała dla małej i dużej publiczności w swoim kraju i za granicą. Grała na skrzypcach w prestiżowej Norweskiej Młodzieżowej Orkiestrze Symfonicznej i występowała dla członków rodziny królewskiej. Posiada wiele umiejętności muzycznych: gra na skrzypcach, altówce, pianinie i śpiewa. Była studentką programu talentów w Akademii Muzycznej w Oslo. Obecnie studiuje altówkę w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę 23 sierpnia 2023 r, na godz. 18.00 do Filii nr 3 przy ul. Kurów 77. Prosimy o zabranie dobrego nastroju, można również zabrać własny leżak.