Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Słowiańskie amulety wykonane

Podczas warsztatów rękodzielniczych zatytułowanych „Słowiańskie amulety”, które odbyły się 17 sierpnia w Filii nr 4 a 22 sierpnia w Bibliotece, ich uczestnicy własnoręcznie wykonali swoje amulety.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Adresowane były do młodzieży i dzieci powyżej 10 lat a poprowadziła je Alicja Paluch – artystka wszechstronna (sprawdź profil na Facebooku ArtAla 🙂 )Na warsztaty wybrała z bogatej i różnorodnej mitologii kilka symboli związanych z bóstwami Słowian. Objaśniła czym każde z wymienionych bóstw się opiekowało, jakie niezwykłe moce posiadało. Pokazała uczestnikom, jak samodzielnie, za pomocą makramowego sznurka i odpowiednich splotów, stworzyć naszyjnik lub bransoletkę.
Nauka węzłów makramowych nie była łatwa, wymagała uwagi i cierpliwości! Wszyscy uczestnicy warsztatów poradzili sobie z zadaniem doskonale. Dzięki temu powstały piękne naszyjniki lub bransolety (co kto wolał to zrobił 🙂 ) z symbolem wybranego słowiańskiego bóstwa.
Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Fotogaleria cz.I

Fotogaleria cz.II

Logo Ministerstwa Kultury

logo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”

Skip to content