„Stwórz własny bestiariusz” zajęcia dla dzieci w Filii Nr 4

W Filii nr 4, 27 lipca 2023 r. odbyły się wakacyjne zajęcia plastyczne pt. „Stwórz własny bestiariusz” realizowane w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”, dofinansowanego jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Spotkanie poprowadziła bibliotekarka filii Joanna Krasoń-Hołda. Dzieci wysłuchały fragmentów książek Witolda Vargasa i Pawła Zycha pt. „Bestiariusz Słowiański” oraz Michała Rusinka pt. „Księga Potworów”, dzięki którym zapoznały się z takimi postaciami jak Bazyliszek, Leszy Piecuch, Licho i Stukacz. Zgromadzeni otrzymali na kartkach sylwetki tych stworzeń, które należało odpowiednio pokolorować, wyciąć i wkleić do przygotowanych bestiariuszy. Młodzi twórcy mieli także możliwość wymyślenia bestii według własnego pomysłu i wykonać je. Powstały wspaniałe i niepowtarzalne projekty postaci potworów. Na zakończenie dzieci otrzymały niespodzianki, gadżety w postaci notesów z długopisami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za ogromne zaangażowanie i piękne prace.

Fotorelacja

Logo Ministerstwa Kulturylogo Bibliotekilogo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”