Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie ze Zbigniewem Pikułą

Promocja tomiku „Dwa waria(n)ty czyli limeryczno-epistolograficzna wymiana myśli między Mateuszem K a Zbigniewem P.” autorstwa Mateusza Koprowskiego i Zbigniewa Pikuły zgromadziła w sali klubu Biblioteki liczne audytorium.

Zaplanowane spotkanie w realu i dialog limeryczny nie doszedł do skutku, gdyż na spotkanie nie dojechał z powodów losowych Mateusz Koprowski. Ciężar poprowadzenia spotkania i prezentacji twórczości dwóch autorów spadł na Zbigniewa Pikułę.
W ramach wprowadzenia do wieczoru Zbigniew Pikuła zaprezentował wydawnictwa zbiorowe, w których publikował swoje wiersze. Przeczytał słuchaczom utwory docenione lub nagrodzone na konkursach literackich, w których brał udział w minionym roku. Swoją opowieść o twórczości przeplatał piosenkami, do których ułożył słowa, będącymi pastiszem znanych utworów lub piosenkami autorskimi z melodią skomponowaną do jego wierszy. Wykonując je akompaniował sobie na gitarze.

Szczególne zainteresowanie słuchaczy wzbudziła opowieść o tym jak doszło do spotkania trzech ludzi pióra, którzy wymyślili korespondencyjną zabawę w tworzenie limeryków. Wyzwanie to podjęło dwóch autorów i swoją korespondencję opublikowało w promowanym tomiku. Poeta wyjaśnił czym jest limeryk i jakie wymagania stawia przed piszącym. Przeczytał wybrane utwory, pełne humoru, zaskakujące, zabawne, niekiedy absurdalne, czasem frywolne. Tomik wzbogacili swoimi rysunkami znani polscy ilustratorzy.

Uczestnicy spotkania mogli nabyć promowany tomik i wzbogacić go o autograf jednego z autorów. Odbyła się również licytacja tomiku, z której dochód został przeznaczony dla Fundacji Auxilium. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli zasilić puszkę Fundacji datkami.

Zobacz relację ze spotkania: https://biblioteka-bochnia.pl/galeria/spotkanie-autorskie-ze-zbigniewem-pikula-galeria/

Zbigniew Pikuła prezentuje zbiorek swoich wierszy
Skip to content