Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wieczór autorski Justyny Mączki w Filii Nr 1

FILIA nr 1 zaprasza na wieczór autorski Justyny Mączki i promocję jej debiutanckiego tomiku wierszy „ SKRZYDŁA MOJE ROZWINĘ”. Będzie on połączony z otwarciem wystawy prac autorki. Wydarzenie poprowadzi Kazimierz Musiał oraz zespół IMPRA BAND.
Justyna Maria Mączka, pochodzi z Uścia Solnego ale więzami krwi mocno związana jest z Podhalem. Zamiłowanie do tworzenia i ciągłego poszukiwania nowych sposobów wyrażania siebie, ma zapisane w genach. Obdarzona wieloma talentami, ma szereg zainteresowań. Rysuje, maluje, jest plastycznym samoukiem. Jej wielką miłością jest muzyka. I chociaż sama nie gra na żadnym instrumencie ani nie śpiewa, twierdzi, że jest jej potrzebna do życia jak oddychanie. Wszystkie jej pasje znajdują swój wydźwięk również w wierszach. Pisze niemal od dziecka, początkowo opowiadania, które zwykle kończyły w szufladzie. Dopiero w 2018 roku , zachęcona przez przyjaciół zaczęła pisać wiersze, co zaowocowało wydanym w 2020 roku debiutanckim tomikiem wierszy zatytułowanym „ Skrzydła moje rozwinę”. Tomik ten zawiera 93 wiersze, które zaskakują różnorodnością poruszanych zagadnień, zachwycają pięknymi metaforami i przejrzystością przekazu. Dodatkowym walorem książki są piękne ilustracje wykonane przez autorkę. Artystka jest namacalnym dowodem na to, jak niezwykłe niespodzianki może przynieść życie, trzeba tylko umieć to dostrzec i wykorzystać. W swoim życiu kieruje się mottem : „ Rób to, co kochasz i nie pozwól, by ktokolwiek odebrał Ci radość z tego co kochasz, a ci, którzy Cię wyśmiewają, zaczną Cię podziwiać”.

Swoje prace, zarówno literackie jak i plastyczne publikuje w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/justynamariamaczka
https://www.facebook.com/jmmlirycs

Skip to content