Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie z podróżnikiem, fotografem i pisarzem Piotrem Strzeżyszem

W ramach realizowanego projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego z MKiDN, Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza 30 czerwca (wtorek ) o godz. 18.00 do sali klubu biblioteki( ul. Mickiewicza 5 ) na spotkanie  połączone z pokazem multimedialnym, podróżnika, fotografa i pisarza Piotra Strzeżysza, autora  pięciu książek: „Campa w sakwach czyli rowerem na Dach Świata” (2011), „Makaron w sakwach czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”(2012), „Powidoki”(2014), „Sen Powrotu” (2016) ,”Zaistnienia” (2020), który od ponad dwudziestu  lat przemierza świat na rowerze.

Ten niezwykły obieżyświat odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, był gościem na setkach spotkań, podczas których dzielił się wrażeniami, ze swoich podróży. Jego opowieści i refleksje o zwiedzanych miejscach były wielokrotnie nagradzane na najważniejszych w kraju festiwalach podróżniczych m.in.: Nagroda Publiczności na festiwalu Kolosy w Gdyni ( 2018), Nagroda Jury Festiwalu Śladami Marzeń w Poznaniu (2018), Nagroda Jury na III Festiwalu Nawigator w Krakowie (2015). Książka „Powidoki” została wyróżniona statuetką Magellana i nagrodą Bursztynowego Motyla im. A. Fiedlera dla najlepszej książki podróżniczej 2014 r. , zaś  w „Śnie Powrotu”, którą można wypożyczyć w naszej książnicy, autor w fascynujący sposób opisał wielomiesięczną podróż z USA do Patagonii, czyli od chłodów Alaski po wichry Ziemi Ognistej. O naszym gościu Bartosz Lisek nakręcił interesujący film dokumentalny „Nie dojechać nigdy” (2017).

Podczas spotkania w bibliotece Piotr Strzeżysz opowie o swojej wyprawie po Azji: „ Campa w sakwach czyli rowerem przez Indie i Tybet” . Niezwykły włóczykij z wyboru, zabierze nas jednośladem pod najwyższą górę świata Mount Everest, zapozna z gościnnością mieszkańców, zaprezentuje zdjęcia z zimowej przeprawy przez himalajskie przełęcze, zaprosi do tybetańskich klasztorów, pokaże piękno krajobrazu i ludzi. Na wtorkowy wieczór zapraszamy nie tylko seniorów lubiących książki podróżnicze ale również miłośników turystki rowerowej.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że realizacja projektu odbywa się w czasach pandemii, dlatego prosimy o dostosowanie się do ogólnie przyjętych restrykcji  sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem organizacji wydarzeń w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni /w załączniku/.

Anna Stolarczyk – koordynatorka  projektu

Regulamin organizacji wydarzeń w PiMBP w Bochni

Oświadczenie

 

 

Skip to content