Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkanie z Zbigniewem Pikułą

We wtorkowe popołudnie w bocheńskiej Książnicy odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Pikuły. Gość promował swój pierwszy tomik poetycki pt. „Zebrałem się w tomik”.

Zbigniew Pikuła urodził się w Bochni, ale od wielu lat mieszka w Majkowicach. Tworzy wiersze klasyczne cechujące się rymem i rytmem, zarówno liryczne jak i satyryczne. Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Jest współorganizatorem wielu imprez kulturalno – środowiskowych. Jest laureatem czterech ogólnopolskich konkursów literackich, na których otrzymał wyróżnienia w 2018 i 2019 r. Promowany tomik zawiera wybrane utwory napisane w kilku ostatnich latach. Jego hobby to także gra na gitarze i śpiewanie własnych tekstów. Dlatego też zaprezentował zagrane i zaśpiewane interpretacje swoich wierszy. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Radosław Brydniak. Uczestnicy spotkania mieli okazją poznać również najnowsze, jeszcze nie publikowane wiersze.

           (Więcej zdjęć: Galeria lub Facebook)

Podczas spotkania uczestnicy dzięki wsparciu i przychylności Autora mogli przyłączyć się do zbiórki pieniędzy na leczenie malutkiej Marysi, podopiecznej Fundacji Auxillium. Publiczność wrzucała datki do specjalnej skarbonki. Zebrane fundusze  przeznaczone będą na operację w USA, ratującej życie chorej dziewczynki. Odbyła się także licytacja jednego egzemplarza tomiku, ze specjalną dedykacją autora. Wszyscy zainteresowani mogli nabyć promowany tomik i zdobyć autograf Autora. Po spotkaniu każdy miał okazję na indywidualną rozmowę, refleksję i wspólne zdjęcie z poetą.

 

Skip to content