Spotkanie autorskie z Magdą Stachulą, 7 maja 2024 r. godz. 17.30, sala klubu Biblioteki

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdą Stachulą – pisarką, autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych, 7 maja 2024 r. godz. 17.30, sala klubu Biblioteki.

Magda Stachula – absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obraz z kamery zainstalowanej na specjalnym tramwaju — Mazací tramvaj 5572 – jeżdżącym po Pradze stał się inspiracją do napisania debiutanckiego thrillera psychologicznego „Idealna”, który ukazał się w 2016 i został okrzyknięty pierwszym polskim domestic noir. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników oraz krytyków literackich i szybko zdobyła status bestsellera. Została również uznana za jeden z pięciu najlepszych debiutów 2016 roku według czytelników magazynu kryminalnego „Pocisk”, a w lutym 2017 roku była nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2016, w konkursie organizowanym przez portal lubimyczytać.pl kategoria sensacja/kryminał/thriller.
W 2017 roku ukazała się druga książka pt. „Trzecia”, thriller psychologiczny, która znalazła się wśród czternastu książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru.
Kolejne książki to: 2018 r. „W pułapce”; 2019 r. „Oszukana”; 2020 r. „Strach, który powraca”; 2021 r. „Odnaleziona”; 2022 r. „Gdzie jest Emma?”, „Stalker”, „Rozgrywka” i „Nieobliczalna”; 2023 r. „Pisarka”.

Spotkanie odbędzie się w Tygodniu Bibliotek, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza, z naszym gościem rozmawiać będzie Dorota Rzepka.
Zapraszamy na kryminalne popołudnie w Bibliotece.

belka Instytutu Książki z logo