Mieczysław Janusz Jagła opowiadał o swoich podróżach w Filii Nr 1

24 października 2023 r. w Filii nr 1 odbył się wernisaż fotografii Pana Mieczysława Janusza Jagły, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej, prezesa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, podróżnika, założyciela Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Niepołomickiego Domu Kultury Seniora. Wśród kilkudziesięciu prac, które można obejrzeć w naszej Filii, są zdjęcia z podróży do Afryki, Chin, Japonii, Turcji, USA. To tylko wycinek z licznych podróży, które Janusz Jagła odbył po świecie. Był w 70-ciu krajach, a jednak nie uważa się za podróżnika. Kocha podróże, lubi poczuć klimat miejsc, które odwiedza, rozmawiać z ludźmi, poznawać ich zwyczaje, wtopić się w ich środowisko życia codziennego.

Jego zdjęcia to małe wycinki świata uwiecznione na kliszy. Dobrze skomponowane, nietuzinkowe, oddające koloryt miejsc, w których był.
Swoją miłość do podróży zaszczepia w młodych ludziach, ale też w seniorach. To z nimi najchętniej udaje się w podróże po świecie.
Janusz Jagła pokazał również liczne pamiątki przywiezione z podróży np.: bumerang, maskę afrykańską, dzidę,wachlarze prosto z Japonii. To wszystko pieczołowicie przechowuje i gromadzi dla przyszłych pokoleń.

Wystawę można oglądać w Filii nr 1 do końca grudnia. Serdecznie zapraszamy.