Wiek? Nieistotny. Miejsce zamieszkania? Bez znaczenia. Znajomość języków? Mało ważna. Kiedy poczujesz pragnienie wyruszenia na szlak, zapewne wcześniej czy później to uczynisz. Tak, też było z Maciejem Młynarczykiem, kiedy po przeczytaniu „Pielgrzyma” Paulo Coelho powiedział, że też przemierzy szlak Camino de Santiago, uczynił to w ubiegłym roku. Przeszedł 860 km w 28 dni.
Gościem Biblioteki 16 stycznia 2024 r. był Maciej Młynarczyk, który opowiadał o samotnej pieszej wędrówce do Santiago de Compostela, wędrował głównie nocą. Gdzie spał, kogo spotkał po drodze, jak wyglądał typowy dzień na szlaku, jakie były największe trudności i o wielu innych istotnych dla pielgrzyma rzeczach mogliśmy posłuchać na spotkaniu.
Celem pielgrzymowania była nie tylko droga do przejścia, ale i wędrówka w głąb siebie. Mówi się, że pielgrzymowanie zmienia człowieka. Maciej Młynarczyk opowiedział co wartościowego dała Mu podróż.
Czytelnicy mogą przeżyć doświadczenia, naszego gościa, które zostały opisane w książce w bardzo wyjątkowy sposób. Wszystko to za sprawą niestandardowej formy, w jaką została złożona – otóż, po każdym przeczytanym rozdziale związanym z podróżą bohatera, jest umieszczony QR, po którego zeskanowaniu czytelnik przenosi się do wydarzeń oraz miejsc, o których właśnie przeczytał. Są to relacje złożone ze zdjęć oraz nagrań swych przemyśleń, które towarzyszyły autorowi podczas jego podróży.
Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu „Literacki debiut. Czytamy!”, a poprowadziła je Alicja Imiołek.