Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Nowości książkowe 2022

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni oraz w 6 filiach na terenie miasta zagościły na półkach nowości wydawnicze.
Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Fundusze na zakup nowości wydawniczych ze środków ministerialnych co roku pozyskuje nasza Biblioteka.
Łącznie zakupiono 612 nowości wydawniczych za kwotę 13 750 złotych.
Na bibliotecznych półkach znajduje się obecnie cały przekrój pozycji książkowych. Są to kryminały, thrillery, powieści obyczajowe, popularnonaukowe oraz książeczki dla dzieci. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Chłodne, jesienne wieczory to doskonały moment na książkę. Zapraszamy na jesienno-zimowy spacer do bocheńskiej Książnicy, odwiedzenie działów oraz naszych filii. Z pewnością stanie się on początkiem niezwykłej przygody, która ubarwi i ociepli te ponure dni.
Nowe książki można już wypożyczać. Z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach zakupiliśmy książeczki z ruchomymi elementami, dźwiękonaśladowcze, interaktywne oraz aktywizujące z elementami dźwiękowymi, a także w formacie trójwymiarowym z krótkimi bajeczkami i historyjkami.
Dla dzieci uczących się czytać polecamy z serię „Przygoda z czytaniem” do nauki czytania metodą sylabową.
Naszych młodszych czytelników zapraszamy po serię książek „Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz oraz „Doktor Proktor” Jo Nesbo, Barbary Gawryluk – Moc Amelki (dziewczynka stała się symbolem wszystkich dzieci w Ukrainie, którym wojna zabrała dzieciństwo), a także po książki Marcina Pałasza, Pawła Beręsewicza, Pawła Wakuły, Elizy Piotrowskiej i wielu innych. Polecamy również cieszące się coraz większą popularnością poradniki oraz serie: Anny Karpińskiej, Joanny Jax „Duchy minionych lat”, Christophera Paoliniego „Dziedzictwo”, a także kontynuacje: „Komisarz Eryk Deryło” Maxa Czornyja czy „Komisarz Forst” Remigiusza Mroza. Polecamy książki znanych i lubianych autorów: Kristin Hannah, Jojo Moyes, Colleen Hoover, Magdy Stachuli, Amora Towlesa.

Zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki i zapoznania się z nowościami, bo jak twierdził Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Pamiętajmy, czytanie rozwija, redukuje stres, kształtuje wyobraźnię, a kolejne zalety można wymieniać niemal bez końca. Jesteśmy przekonani, że nowości, które dzięki projektowi zagościły u nas, będą dużą zachętą do tego, aby regularnie sięgać po książki.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Zapraszamy.

okładki książekokładki książek

 

Skip to content