Magia z czytania, siła z podróżowania – projekt

Biblioteka otrzymała dofinasowanie na projekt „Magia z czytania, siła podróżowania” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest on drugą edycją zadania „Magia z czytania” realizowanego w 2021 roku. Zasięg zadania został zwiększony o wybrane biblioteki w powiecie bocheńskim. Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu spotkań autorskich i warsztatów literackich, plastycznych, komiksowych dla dzieci. Istotnym elementem zadania będą integracyjne dwa pikniki literackie w plenerze, akcja czytelnicza, konkursy literackie i gry terenowe. Poprzez realizację zadania chcemy, aby u dzieci już od najmłodszych lat wyrabiać świadomość czytelniczą i utożsamiać z biblioteką. Chcemy wskazać, jak wielki wpływ może mieć czytanie i odpowiedni dobór książki, oraz wspólne spędzanie czasu. Wskażemy, jak wybierać, korzystać z dobroci czytania, oraz razem się bawić. Hasłem przewodnim wszystkich działań to szeroko rozumiane: CZYTANIE i PODRÓŻOWANIE.

Zaplanowane spotkania w ramach zadania z: Zofią Stanecką, Justyną Bednarek, Kariną Znamirowską, Łukaszem Zabdyrem, Panem Poetą i Małgorzatą Swędrowską. Ogłoszone będą dwa konkursy: literacki „Od pierwszych wersów, już na całe życie…” i plastyczny „Na jagody”. W Tygodniu Bibliotek od 8 – 13 maja odbędzie się akcja „Książka w zasięgu ręki”. Odbędą się dwa pikniki, 19 czerwca 2022 r. w Tężni Solankowej i 3 lipca 2022 r. na os. Kurów, przy Filii Nr 3. Dwie gry terenowe: na osiedlu św. Jana i podczas pikniku w Tężni. Podczas pikników ogłoszone będą wyniki konkursów i gier, ale też zaprosimy do wspólnej i dobrej zabawy. Na piknikach gościć będziemy: Maurycego Polaskiego, Baśniową Kapelę, Wojciecha Stagenalskiego, Teatr KRAK-ART, grupę podróżników z „Poznajemy świat”. Wśród atrakcji: malowanie twarzy, duże bańki, zamykanie w bańce, gry, zabawy, quizy, animacje, namiot podróżników i oryginalny namiot Tipi, stoisko wymiany książek, duże gry XXL, oraz wiele innych atrakcji.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego „czytania i podróżowania”.

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
logo Magia z Czytania siła z podróżowania