Gratulacje, kwiaty, występ Teatru Artystokrackiego… czyli Dzień Bibliotekarza 2022

We wtorkowe popołudnie, 10 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza w ramach obchodzonego Tygodnia Bibliotek. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów, zaproszeni goście, a najważniejszymi uczestnikami byli bibliotekarze. Spotkanie było okazją do wyróżnień, podziękowań i gratulacji. Wydarzenie wzbogacił program „Biblioteka – świat w jednym miejscu” przygotowany przez Teatr Artystokracki, wyreżyserowany i prowadzony przez Zofię Sitko. Na scenie wystąpili: Julia Ciejak, Dominik Jeziorek, Kamila Dobek, Wojciech Pradel, Jakub Tomir Staśto, Kaja Szczawińska, Rałał Kęsek, Nikodem Czesak, Dominika Lichy, Mati Sitko, Olga Płaczek, Krzysiek Kasprzyk, Sebastian Szewczyk i Martyna Strach.

Młodzi artyści wcielali się w różne postacie z literatury, a zadaniem widzów było ich rozpoznanie i odgadnięcie z jakiej książki pochodzi. Autor poprawnej odpowiedzi obdarowywany był słodkim upominkiem. Zobaczyliśmy między innymi: „Małego Księcia’, „Dumy i uprzedzenia”, „Nad Niemnem”, „Pana Wołodyjowskiego”, „Śpiącą Królewnę”, w sumie aktorzy zagrali sceny z 18 powieści i bajek.
Wtorkowe spotkanie było okazją do przypomnienia znaczenia bibliotek i bibliotekarzy, którzy prowadzą różnorodną działalność edukacyjno-kulturalną, niekonwencjonalną promocję czytelnictwa oraz realizację licznych projektów. Wręczone zostały także nagrody dla pracowników bocheńskiej Biblioteki: Iwony Multan, Jolanty Pajdak, Magdaleny Maciejowskiej i Beaty Piskór.
Wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom dziękujemy za ich pracę, inicjatywy, wytrwałość i kreatywność. To właśnie dzięki Waszej pracy wszyscy, którzy kochają literaturę, czerpią z niej wiedzę, czują się bogaci kształtując swoje wnętrze i doceniają piękno kultury.

zdjęcie Jolanty Pajdak

Więcej zdjęć w: Galeria