Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” 21 – 24 kwietnia, program

W dniach od 21 do 24 kwietnia bocheńska Biblioteka włączy się w obchody XXII edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Na ten czas zaplanowaliśmy ciekawe wydarzenia, które mamy nadzieję, przypadną Państwu do gustu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie, której w tym roku patronuje hasło szeroko rozumianych relacji międzyludzkich. Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem dla drugiej osoby, dowodem sympatii i wyrazem uznania.

Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” przeniesiony został z Hiszpanii w 2002 r. Związany jest z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, święta autorów, ilustratorów, wydawców książek i przede wszystkim Czytelników i wszystkich, którzy kochają literaturę.

Nawiązując do założenia Małopolskich Dni Książki, w działach Biblioteki Głównej i Filiach przygotowaliśmy różano-literackie niespodzianki.

W Czytelni będzie można wymienić się wytworami kultury, takimi jak: książki, audiobooki, komiksy, mangi, płyty muzyczne czy filmowe. W sobotę, 22 kwietnia odbędzie się młodzieżowa noc w bibliotece pt. „Biblioteka dobrych relacji”, podczas której powtórzymy co nieco do matury, zagramy w gry planszowe, wspólnie popracujemy nad relacjami międzyludzkimi i będziemy miło spędzać czas. Warsztaty dla dzieci i młodzieżowa noc w bibliotece są spotkaniami zamkniętymi.

Wypożyczalnia dla Dorosłych przygotowała dla swoich Czytelników upominki. Gorąco zaprasza Państwa do odwiedzenia w te świąteczne literacko – różane dni. Akcję wspierają zaprzyjaźnione kwiaciarnie, pełniące rolę mecenasa literatury. W te dni osoby kupujące u Nich roże, otrzymają książkowe niespodzianki, partnerami akcji są kwiaciarnie: „Kwiatowy Kredens” ul. Wolnica 2  ; „Stokrotka”, ul. Rynek 9 – Św. Kingi ; Salon kwiatów Storczyk, Krakowskie Przedmieście 19 (ColdLux2 Supermarket). Dodatkowo dział przygotował wystawkę książkową „Książka i Róża – Hiszpańskie historie”, oraz akcję wymiany płyt muzycznych CD „Płyta za płytę”.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, przeprowadzone zostaną warsztaty z elementami arteterapii pt.: „Razem jesteśmy arcydziełem sztuki”, które będą odnosić się do tematu relacji oraz supermocy dzieci. W czasie trwania akcji rozdawane będą ekologiczne róże wykonane z gazet i opatrzone cytatem.

Dział Zbiorów Audiowizualnych, we wtorkowym cyklu audiowtorek zaprezentował książkę Agnieszki Krawczyk „Róża wiatrów”, przygotował wystawkę audiobooków z różą w tle, a Ci Czytelnicy, którzy odwiedzą w tych dniach dział wręczona będzie „ekologiczna” róża i zakładka. Proponujemy także w dniach 21, 22 i 24 kwietnia akcję wymiany audiobooków, przynieść audiobook za niego zabierz inny interesujący Cię tytuł „Audiobook za audiobook”.

Filia Nr 1 przygotowała „kosz niespodzianek” dla Czytelników ( do wyczerpania zapasów). Każdy czytelnik będzie mógł wybrać sobie z kosza drobny upominek i zabrać ze sobą wraz z pamiątkową zakładką.

Filia Nr 5 zorganizuje na Oddziale Pediatrycznym w dniach 21 i 24 kwietnia akcję „Pomaluj różę” i będzie rozdawać różane malowanki.

Zainteresowanych Czytelników zapraszamy do kontaktu 14 614 52 26