Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Biblioteka i Fundacja Smoglab zapraszają na spotkanie z Tomaszem Borejzą i promocję książki „Odwołać katastrofę”, 5 grudnia 2023 r. godz. 17.30, sala klubu

Biblioteka i Fundacja Smoglab zapraszają na spotkanie z Tomaszem Borejzą i promocję książki „Odwołać katastrofę”, 5 grudnia 2023 r. godz. 17.30, sala klubu. Spotkanie poprowadzi Piotr Urbanik.

„Odwołać Katastrofę” Tomasza Borejzy, to zbiór wywiadów z dziewięciorgiem najlepszych polskich specjalistów zajmujących się m.in. żywnością, klimatem i wodą, na temat przekraczania granic wytrzymałości naszej planety i przyszłości, która nasz czeka. Czy rzeczywiście grozi nam katastrofa? Co ona możne oznaczać dla Polski? I czy możemy, coś zrobić, by ją „odwołać”? To szczepionka na dezinformację i manipulację, której tak często pada ofiarą zjawisko kryzysu klimatycznego.

Książka cieszy dużym zainteresowaniem, ma pozytywne recenzje czytelników, oto jedna z nich: „Znakomita książka. Interesuję się tematem już jakiś czas i nie czytałem jak dotąd pozycji, która tak całościowo i przejrzyście wyjaśniałaby, czym jest tzw. kryzys planetarny. A już na pewno nie takiej, która odnosi się przy tym do realiów Polski, przenosząc abstrakcyjne zjawiska i liczby na bardzo konkretne sprawy dotyczące nas wszystkich.”

Książce dedykowana jest seria Podcastów na Spotify (Podcast Smoglabu)

Tomasz Borejza, dziennikarz naukowy. Wcześniej w m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej. Założyciel i bloger portalu Krowoderska.pl. Członek stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy oraz European Federation For Science Journalism.

Tomasz Borejza  Logo Fundacji Smoglab

Skip to content