Akcja „Książka i Róża” w Wypożyczalni dla Dorosłych

Z okazji XXII Małopolskich Dni Książki, pod hasłem „Książka i Róża” , po raz pierwszy zorganizowana została w naszej bibliotece w Wypożyczalni dla Dorosłych akcja obdarowywania Czytelników różą i książką. Pomysł zaczerpnięty został z Hiszpanii i związany jest z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, święta autorów, ilustratorów, wydawców książek i przede wszystkim Czytelników i wszystkich, którzy kochają literaturę.

Chcieliśmy poprzez wręczenie Czytelnikom róży lub książki podkreślić, że są Oni dla nas ważni, bez nich nie byłoby bibliotek. Cieszymy się z Ich obecności i aktywności. Są nadzieją, że czytelnictwo i kultura nie upadnie.

Szczególnie wdzięczni jesteśmy „Kwiaciarniom” – naszym sponsorom – Stokrotce, pl. Św. Kingi 2, Salonowi Kwiatów – Storczyk, ul. Murowianka 17 oraz Krakowskie Przedmieście 19 (Cold), Kwiatowemu Kredensowi- Alfreda Szafraniec, ul. Wolnica 2.

Kwiaciarnie poprzez włączenie się w bookcrossingową formę popularyzowania czytelnictwa okazały się miłośnikami książki i sztuki, słowem – mecenasami literatury. Bardzo Im za to dziękujemy.

Akcji towarzyszyła wystawa literacka ” Książka i róża – hiszpańskie historie” oraz wymiana płyt muzycznych.

Róże            Róże                Róże

Róże