Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Academica – nowa oferta Biblioteki

Logo Academica


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z nowej oferty – dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica, dostępnej w Czytelni dla Dorosłych.
Darmowa wypożyczalnia Academica, działająca od 2014 r., zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Dzięki niej czytelnicy w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3,5 miliona publikacji.
W Czytelni dla Dorosłych zainstalowano terminal Academici, który umożliwia korzystanie z publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu mogą korzystać wszyscy zainteresowani zasobami cyfrowej wypożyczalni. Academica jest szczególnie przydatna dla studentów i uczniów, gdyż ułatwia dostęp do książek, czasopism naukowych i popularnonaukowych, niezbędnych w procesie kształcenia, przygotowywania prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.
Rejestracja czytelników w Academice dokonywana jest za pomocą kart bibliotecznych. Ze zbiorów chronionych prawem autorskim można korzystać wyłącznie na terminalu zainstalowanym w Bibliotece, w której dokonało się rejestracji.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z zasobów Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.

Skip to content