Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Rysunek moja pasja” otwarcie wystawy Amelii Rudnik

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do oglądania wystawy Amelii Rudnik pt. „Rysunek – moja pasja”.

Amelia Rudnik jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni. Od dziecka lubi rysować i robi to z prawdziwą przyjemnością. Jednak realną przygodę z rysunkiem rozpoczęła dopiero podczas wakacji 2019 roku, kiedy rysowanie stało się jej prawdziwą pasją. Ponieważ chciała doskonalić swoje umiejętności, zaczęła brać udział w zajęciach Szkoły Rysunku Zalubowski gdzie, jak sama przyznaje, wiele się nauczyła. Należy wspomnieć, że w kręgu zainteresowań Amelii znalazł się również balet i zajęcia z akrobatyki. Co prawda z rysunkiem nie wiąże swojej przyszłości zawodowej, ale jest to jej ulubione zajęcie w wolnym czasie, dzięki któremu może przelać na papier swoje emocje, nastrój i myśli.

W szkole swój talent plastyczny rozwija pod kierunkiem nauczycielki plastyki i inicjatorki wystawy Donisławy Golonki. Wystawa z cyklu „Poznajmy się…” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki jest pierwszą indywidualną prezentacją jej prac.
Uroczyste otwarcie wystawy uświetnił koncert w wykonaniu: Patrycji Mrożek (fortepian), Julii Rogowskiej (skrzypce, altówka), Aleksandry Pędzisz (skrzypce), Eweliny Juszczak (fortepian) – uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni.

Krokusy - rysunek Amelii Rudnik

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content