Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

14 I 2020 LXIX Salon Artystyczno – Literacki

W ramach LXIX Salonu Artystyczno – Literackiego zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Marty Wałach „Konie portret prawdziwy”, 14 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki. 

Marta Wałach – mama dwójki dzieci, która na brak zajęć nie narzeka, z zapałem oddaje się swojej pasji – rysunkowi. Jak sama mówi „Rysowanie to zajęcie odprężające, wyciszające, świetny sposób na relaks, miła ucieczka od codziennej rutyny”. Zajmuje się także fotografią, jednak na pierwszym planie jest i zawsze będzie rysunek.

Miłością autorki wystawy są konie. Twierdzi, że to zwierzęta z duszą, a ich pierwsze wizerunki powstały już w paleolicie. Jest samoukiem, maluje z pasji od dziecka, konie kocha, od kiedy pamięta…. Maluje je takie jakie je widzimy.

Jej ulubiona technika to pastel, który z technicznego punktu widzenia zajmuje pośrednie miejsce pomiędzy malowaniem a rysowaniem. Obecnie prace wykonuje pastelem suchym, gdyż jak sama mówi „…tak jest mi teraz najwygodniej”. Maluje pastelami dotykowo, intuicyjnie, nie używa żadnych narzędzi, kredkę rozciera palcami. 

Pierwsze próby malarskie podejmują również jej dzieci, malują przy mamie. Czy zostanie im ta pasja na dłużej? Czas pokaże… . 

LXIX Salon Artystyczno – Literacki uświetni muzycznie występ: Katarzyny Wrońskiej – wokal i Jarosława Kagańca – akompaniament, fortepian. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny. 

Skip to content