Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„W kręgu magii i rytuałów szeptuchy” – pod takim tytułem 26 października 2023 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie autorskie z Katarzyną Berenika Miszczuk

„W kręgu magii i rytuałów szeptuchy” – pod takim tytułem w czwartek 26 października 2023 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie autorskie z Katarzyną Berenika Miszczuk, wszechstronną pisarką, której znakiem rozpoznawczym jest mieszanka literackich światów z dużą dawką humoru.

Katarzyna Berenika Miszczuk z wykształcenia lekarka, współzałożycielka wydawnictwa Mięta, popularna pisarka, której każda kolejna książka spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Pierwszą książkę, powieść „Wilk”, napisała w wieku 15 lat. Chętnie sięga po fantasy, science-fiction, a także kryminał i powieść obyczajową. Autorka opowiedziała o przygodach związanych z swoim debiutem, uznaniu jakie przyniosła jej seria diabelsko- anielska: „Ja, diablica”, „Ja, anielica”, „Ja, potępiona” oraz „Ja, ocalona”, a także o swoich inspiracjach i procesie twórczym. Głównym tematem rozmowy była uwielbiana przez czytelników seria o przygodach Gosławy z serii Kwiat Paproci. Na pytanie o ulubionego bohatera serii odpowiedziała bez wahania, że jest to przystojny Mieszko. Opowiedziała również jak wielkim wyzwaniem była dla niej gwara tytułowej szeptuchy – Jagi, a także skąd czerpała pomysły na imiona głównych bohaterów. Wspomniała o świecie wierzeń słowiańskich, zwyczajach, które zostały w naszej kulturze do dzisiaj, Jak dawniej nasi przodkowie obchodzili święta, np. Święto Zmarłych – obchodzili radośnie, cieszyli się, że zmarli ich odwiedzają.

Katarzyna Berenika Miszczuk w swoich książkach również młodszym czytelnikom przybliża naszą słowiańskość, o której mało mówi się w szkołach, a która jest barwna i warto ją znać, np. „Tajemnica Dąbrówki”, „Tajemnica domu w Bielinach”. Autorka podzieliła się ciekawostkami o planach na kolejne książki. Na zakończenie spotkania chętnie rozdawała autografy przybyłym miłośnikom swoich publikacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „ Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fotorelacja

Skip to content