Zmarł Jan Flasza, w latach 1976-1982 pracownik naszej Biblioteki

„Nie żyjemy, aby umierać…, ale umieramy, aby żyć wiecznie” M. Buchberger

W sobotę, 21 października 2023 r. zmarł Jan Flasza wieloletni dyrektor bocheńskiego Muzeum. W latach 1976-1982 pracował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, na stanowisku starszego bibliotekarza, od 1978 r. był kierownikiem Działu Gromadzenia i Udostępniania Zbiorów. Jest twórcą Kartoteki regionalnej „Bochniana” zlokalizowanej w Czytelni. Był wieloletnim działaczem bocheńskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki.

Wybitny historyk specjalizujący się w dziejach Bochni i regionu. Wyróżniony przez władze miasta tytułami: Honorowego Ambasadora Bochni w 2003 r. oraz w 2022 roku Honorowego Obywatela Bochni, a przez władze powiatu tytułem Bene Meritus – „Wielce Zasłużony” dla Powiatu Bocheńskiego.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Dyrektor i Pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni

Jan Flasza