Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zapraszamy na wernisaż Stanisława Kmiecika

W ramach obchodów Dni Bochni zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Kmiecika „Bliżej natury”, 14 czerwca 2022 r. o godz.18.00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Stanisław Kmiecik urodził się w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Jest samoukiem. Jego ulubionymi tematami malarskimi są: krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne osobistych metafizycznych nastrojów. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem.

Stanisław Kmiecik należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK od 1989 roku, najpierw jako stypendysta, a od 2005 roku członek zrzeszony. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo „Amun”, jak i na wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością. Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w konkursie malarskim spośród ponad 500 prac nadesłanych z 60 państw praca Stanisława Kmiecika zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces twórcy AMUN-u i promocja Polski.

Na wystawie w Bibliotece zaprezentuje obrazy przedstawiające krajobrazy i kwiaty. Spotkanie uświetni występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Bochni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Skip to content